INFORMACE PRO HOSTY

Ten kdo hledá samotu, klid a ticho v krásné přírodě našeho největšího národního parku Šumava, je toto místo ideální volba. Ubytovaným jsou k dispozici 4 vybavené pokoje se sociálním zařízením s celkem 13 ti lůžky z toho jsou dvě přistýlky .V MIMOSEZÓNĚ A ZIMNÍ SEZÓNĚ MOŽNO PRONAJMOUT V HÁJENCE JEN APARTMÁNY. Objekt je přímo u lesa. Hájenka je dostupná autem, parkování přímo u objektu. Hájenka je kousek od Lipenské nádrže a je zasazena mezi lesy na polosamotě ( vedle malá chatka s rybníčkem) a příjezd k objektu je již pouze na zvláštní povolení Šumavského národního parku, které je hostům hájenky samozřejmě po dobu pobytu k dispozici. Asi 300m od hájenky probíhá Vltavská cesta, která se tahne Šumavou podél Vltavy a šumavskými lesy a to v délce cca 36 ti km(Nová Pec - Stožec) a je hojně využívana in - line bruslaři a cyklisty. Kousek od hájenky začíná známá medvědí stezka, nedaleko Boubínský prales, krásný je výlet k Plešnému Jezeru a k Schwarcenberskému kanálu, dále Stožecká kaple, Jelení vrchy či zřícenina hradu Vítkův kámen a mnoho dalších krásných historických míst, které v průběhu vašeho pobytu můžete navštívit. Na všechny tyto místa vede rozsáhlá síť cyklostras či skvěle značených pěších turistických stezek. O tom, že tato lokalita je přímo houbařským rájem se není nutno asi více zmiňovat. Cyklistika a turistika je pro tuto lokalitu ideální volnočasovou aktivitou. Kousek krásné koupaliště na Lipně v Nové Peci. Poloha je ideální také samozřejmě pro zimní sporty a to hlavně pro běžkaře, kde je možno nasadit běžky již od objektu a na šumavské běžkařské okruhy je to kousek a kterých je cca 400 km. Take jsou zde ideální podmínky pro sjezdové lyžování ( např. Hochficht 22 km, který nabízí jednoznačně nejkvalitnější lyžování v okruhu do 250 km od Prahy, ale další lyžařská střediska v okolí). V Nové Peci (2,5 km od hájenky) je možno navázat na nejdelší bruslařskou dránu na světě na zamrzlém Lipně.

Níže jsou podmínky ubytování  a ubytovacím řádem a jsou zde uvedeny všechny provozní informace potřebné k pobytu . Věříme , že požadavky  jsou v souladu s tím , že se  budete nacházet v krásné části Národního parku Šumava  . Rádi Vás v hájence uvítámě .
V případě, že se budete chtít na cokoli zeptat nebo cokoli doplnit , zavolejte nám -
viz kontakt .

 

UBYTOVACÍ PODMÍNKY – UBYTOVACÍ ŘÁD HÁJENKY OVESNÁ
(platný od 1.1.2023)

Vážení a milí hosté,

jsme rádi, že jste se rozhodli strávit chvíle odpočinku, právě u nás. Žádáme Vás, abyste věnovali pozornost níže uvedeným pokynům. Prosíme, abyste se jimi řídili a pomohli navodit klidnou a ničím nerušenou atmosféru Vašeho pobytu.
Součástí uzavřené ubytovací smlouvy   jsou i práva a povinnosti upravené těmito ubytovacími podmínkami- ubytovacím řádem.  Tyto  ubytovací podmínky-ubytovací řád zpřesňuje ,doplňuje a  vysvětluje podmínky ubytování v ubytovací smlouvě – potvrzení o ubytování, kterou jste podepsali a jejím podpisem potvrzujete, že jste tento ubytovací řád četli a souhlasíte s ním a akceptujete všechny podmínky ubytování, jak jsou zde vyspecifikované. Ubytovací řád je platný ke dni a času uzavření ubytovací smlouvy, je pro ubytované i pro ubytovatele závazný a ubytovatel i ubytovaný s ním souhlasí a uhrazením rezervace a podpisem smlouvy se zavazuje jej dodržovat a akceptovat.

PAMATUJTE, ŽE HLAVNÍ VSTUP DO OBJEKTU JE OD LESA.
1.
Ubytovaný se při nástupu zavazuje předat ubytovateli veškeré údaje o všech ubytovaných osobách pro splnění zákonné povinnosti úhrady pobytových a rekreačních poplatků, zejména data narození, jména a čísla občanských průkazů či pasů a umožnit ubytovateli jejich kontrolu. Jestliže některý z hostů přijede do objektu později je povinen nahlásit svoje údaje nejpozději do 12-ti hodin od příjezdu , a to telefonicky nebo na e mail uvedený v ubytovací smlouvě. Doporučujeme ubytovaným nahlásit údaje vč. čísel občanských průkazů pro zápis do ubytovací knihy všech ubytovaných před nástupem na pobyt na náš e-mail, urychlí se tím výrazně předání objektu k ubytování.
Host je oprávněn ubytovat se první den pobytu nejdříve od 14:00 hodin a nejpozději do 18:00 hodin daného dne, není-li dohodnuto jinak. Předávání objektu po této hodině bez předchozí domluvy je zpoplatněno částkou 500 Kč .  Poslední den pobytu ubytovaný opustí objekt do 10:00 hodin !!!.   Pani správcová přijíždí k objektu na převzetí na 10 hodinu , je možno se s ní domluvit dříve ,ale není to její povinnost a v případě ,že má už jiný program nelze toto na ní vyžadovat a musíte se přizpůsobit na předání na 10 hod.  Opuštěním objektu se rozumí  vystěhování všech svých věcí z objektu   a uvolnění parkoviště . V případě , že po Vás nenastupují žádní další hosti ,je možné se s pani  správcovou domluvit , že si ještě naložená auta můžete  na parkovišti ponechat a jít se třeba ještě projít po okolí  nebo projet na kole .  Prosíme  o dodržení tohoto času , musíme  objekt připravit pro další  hosty ,na to je potřeba  čas a včasné neopuštění objektu má za následek , že se časově nestihne objekt dobře připravit a další  hosty ,kteří po příjezdu potom musí čekat ještě venku což nepůsobí dobře  a při příjezdu můžou mít připomínky k úklidu a k připravenosti na ubytování a je to pro nás zbytečně nepříjemné .Prosím dbejte na toto a respektujte to  .  Věříme , že ani  vy by jste po svém příjezdu k hájence  nechtěli čekat venku  než bude  hájenka pro Vás připravena a uklizena  a to  kvůli někomu ,  kdo nedokáže včas odejít , je to již Váš čas , chcete se co nejrychleji ubytovat a jít se hned případně projít nebo vyrazit na kole nebo za jinou aktivitou .  Děkujeme za pochopení.

2.
Poplatky za energie, služby a ubytovací poplatky:

Elektřina: Při nástupu a po skončení bude odečtena spotřeba el. energie a vyúčtována ve výši 6,50 Kč za 1 kWh v nízkém tarifu (NT) a 8,50 Kč za 1 kWh ve vysokém tarifu (VT). Nízký tarif je sepnut po dobu 20 hodin denně
( pouze v tomto čase je možné topit přímotopy a nahřívá se boiler ). Aktuální časy spínání jsou vyvěšeny na nástěnce v hájence. Cena za elektrickou energii bude odečtena z kauce.  
Stočné: U objektu je septik, který je nutno vyvážet a je pouze na Vás, jak budete s vodou šetřit. Cena za 1 m3 odvozu s likvidací v čističce v Nové Peci je 450 Kč za 1 m3. V objektu je vodoměr, ze kterého bude při nástupu a po skončení pobytu odečteno kolik do septiku odteklo a plná cena za stočné dle vodoměru bude odečtena dle spotřeby z kauce. JE JEN NA VÁS, JAK BUDETE S VODOU ŠETŘIT.
Úklid: Úklid za celý objekt( včetně přilehlých venkovních prostor)  je 3 000 Kč bez ohledu na délku pobytu a bude odečten z kauce. V ceně úklidu není úklid kuchyně, lednic, mytí nádobí, umytí trouby a spotřebičů, desek, obkladů atd., kuchyň a její vybavení je nutno předat ve stavu v jakém byla přebírána. Prosím nezapomínejte na toustovač(vysypat drobečky) , uklid lednic a jejich vytření a umytí  presovače( kavovaru) , toto bývá často opomíjeno a pani správcová za tento úklid potom účtuje . V případě, že bude nutno kuchyň nebo její část uklidit, bude toto zpoplatněno částkou 500 Kč a odečteno při vyúčtování z kauce. Podlaha v kuchyni je součástí celkového úklidu zahrnutého v částce 3 000 Kč.  Úklidem se rozumí běžný uklid , jakým je úklid v domácnosti . V případě ,že zůstanou v objektu  zbytky jídel , odpadky a jiné větší nečistoty na podlaze nebo pohozené v objektu  , mastná podlaha, rozlité a zaschlé tekutiny a oleje  , špinavá  trouba , zašpiněná lednice nad míru obvyklou , ušpiněné koberce  atd, zkrátka bude nutno provést úklid v míře než je obvyklé , bude toto přiúčtováno k  ceně úklidu . Je nutno po dobu  pobytu v objektu udržovat obvyklý pořádek . K tomuto opatření však sahneme opravdu ve výjimečných případech , kdy  nepořádek po skončení pobytu  opravdu přeroste přes míru obvyklou , takže pokud dodržíte alespoň minimální zásady  nemusíte se obávat ,že by jste něco dopláceli .
Ubytovací poplatek obci Stožec : 25 Kč za osobu a den je již zahrnut v ceně ubytování.
Dřevo k topení: Ve společenské místnosti u kamen a dále pak u zadního vchodu jsou k dispozici balíky dřeva, které je možno využít k topení v horkovzdušných kamnech a případně i na venkovním ohništi. Cena jednoho balíku je 90 Kč (jsou účtovány pouze přímé náklady na dřevo bez balení a dopravy a bez jakékoli přirážky). Spotřeba dřeva bude odečtena z kauce.  
Lůžkoviny: Poplatek za lůžkoviny, ručníky a utěrky za pobyt je 230,- Kč za lůžko - (bude odečteno z kauce)
Kapsle do kávovaru Nespresso : V hájence je k dispozici kávovar Nespresso na kapsle včetně více druhů kapslí  které jsou Vám k dispozici za poplatek 20 Kč za kapsli (vhoďte do pokladničky  u kávovaru buď jednotlivě nebo si dělejte čárky a vhoďte na konci celkovou sumu)Před ubytováním budou počáteční stavy měřidel energií včetně balíků dřeva zaznamenány do předávacího protokolu objektu( dodacího listu) a po ukončení do tohoto protokolu budou zaznamenány konečné stavy. Kopie tohoto protokolu bude dána ubytovanému. Vyúčtování všech těchto poplatků oproti kauci placené před nástupem na pobyt, bude na základě tohoto protokolu odesláno ubytovanému do 5 pracovních dnů po skončení ubytování na e-mail uvedený ve smlouvě a zbylá částka poté  poukázána   nejpozději do 5 pracovních dnů na účet ze kterého kauce přišla. V případě, že kauce nepokryje náklady na čerpané energie a další služby, popřípadě na osoby ubytované nad rámec smlouvy , zavazuje se ubytovaný do 5 dnů od zaslání vyúčtování toto nad rámec kauce doplatit, a to na účet na který platil pobyt.    Odesláním vyúčtování se rozumí odeslání z e mailové schránky  ubytovatele do e mailové schránky ubytovaného , které jsou uvedeny na smlouvě o ubytování nebo ze kterých byla vedena komunikace o ubytování před nástupem na ubytování . 
Všechny ceny za služby a energie avizované ke dni podpisu smlouvy se  můžou v období mezi podpisem smlouvy a nástupem na ubytování ze strany dodavatelů těchto služeb změnit a v případě, že dojde k jejich  navýšení  v tomto meziobdobí ,  budou  ceny za služby energie vyúčtované v takové výši které budou aktuální  v den nástupu na pobyt   .O tomto navýšení musí být ubytovaný informován 7 dnů před nástupem na pobyt a to písemně na e mail , přes který probíhá komunikace o ubytování a pakliže je navýšení o více jak 50 % může ubytovaný  odstoupit od smlouvy a ubytovatel je mu povinnen  vrátit všechna plnění která od něj obdržel . S tímto  obě strany podpisem ubytovací smlouvy souhlasí .

3.
Ubytovaný je oprávněn užívat prostory ubytovacího zařízení, jakož i užívat společné prostory ubytovacího zařízení. Práva a závazky vyplývající z ubytovací smlouvy  se   vztahují i na osoby  ubytované spolu s ubytovaným a na všechny ubytované které ubytovaný nechal v objektu . Odpovědnost za dodržování závazků podle těchto ubytovacích podmínek a ubytovací smlouvy ze strany uvedených osob nese ubytovaný a zavazuje se ,  že tyto  osoby seznámí s ubytovacími podmínkami -ubytovacím řádem nebo , že jim dá  tyto podmínky přečíst při nástupu k ubytování. Ubytovací podmínky s ubytovacím řádem jsou také  k dispozici na nástěnce v chodbě objektu  .Ubytovatel se zavazuje odevzdat ubytovanému prostory ubytovacího zařízení ve stavu způsobilém pro řádné užívání a zajistit mu nerušený výkon jeho práv spojených s ubytováním.  Ubytovaný se zavazuje užívat prostory ubytovacího zařízení a plnění s ním spojená řádně . V těchto prostorách nesmí ubytovaný bez souhlasu ubytovatele zejména ubytovávat jiné než smluvené osoby nebo počet osob přesahující počet smluvený, nebo provádět podstatné změny na těchto prostorách.  Ubytovatel upozorňiuje že schody do patra jsou příkřejší a nutno se po nich pohybovat s obezřetností a to  platí zvláště pro děti .Ubytovaný se zavazuje ubytovateli odevzdat prostoty ubytovacího zařízení řádně a včas. Při příjezdu obdrží host klíče od objektu. Tyto klíče si host ponechá ve své dispozici po celou dobu pobytu. K dispozici jsou standardně 2 sady klíčů (na vyžádání možno 3 sady). Host je povinen tyto klíče řádně opatrovat. Není oprávněn pořizovat duplikáty klíčů ani umožnit třetí osobě pořídit duplikáty klíčů. Host je povinen klíče odevzdat ubytovateli při odjezdu. Při ztrátě klíčů od objektu je ubytovaný povinen uhradit ubytovateli částku 3 000 Kč k provedení opatření k výměně zámků.

4.
Jako hlavní vstup je brán vstup od lesa, kde je kolárna a lyžárna, botník a dále následuje zóna odkud je nutno se do objektu přezouvat. Při vstupu v zimních měsících je nutno boty očistit od sněhu ještě venku a nechávat je v kolárně nebo v prostoru čistící zóny. 
Je přísný zákaz vstupovat dále bez přezutí a v celém objektu je povoleno se pohybovat pouze v čistých přezuvkách, domácí obuvi nebo pantoflích, která nemůže znečišťovat vnitřní prostory nebo zanechávat na podlahových krytinách čmouhy nebo špínu  na kobercích  . Na přední verandu je možno vstupovat v obuvi, ale dále za druhými dveřmi je vstup bez přezutí opět zakázán. ¨

5.
Klienti  se během pobytu nemohou měnit (pobyt mohou absolvovat pouze osoby řádně zapsané v ubytovací knize) nebo je potřeba toto předem nahlásit nebo nahlásit změnu ubytovaných.

6.
Host má právo na parkování osobního vozidla (vozidel) na místě k tomu určeném zdarma max však 4 vozy  každé další auto je již zpoplatněno částkou 500 Kč za pobyt . Ubytovatel neprovozuje hlídané parkoviště a neodpovídá tak za škodu způsobenou na dopravních prostředcích a věcech v nich ponechaných ani nenese zodpovědnost za škody způsobené zvěří nebo zvířaty obecně nebo pádem stromu.

7.
Při prvním příchodu do  objektu je host povinen zkontrolovat s běžnou opatrností, že je bez zjevných závad, případné zjištěné závady neprodleně hlásit ubytovateli, vzniknou-li jakékoli závady v průběhu ubytování, tyto opět neprodleně (do max 12 hodin od vzniku nebo nálezu) nahlásit.

8.
Při odchodu z objektu je poslední odchozí vždy povinen zavřít okna a vodovodní kohoutky, vypnout elektrické spotřebiče, zhasnout světla a zkontrolovat ,zda nad kamny nebo vedle kamen  ve společenské místnosti   nevisí nebo neleží  v jejich dosahu jakékoli hořlavé předměty (pouze v případě , že se v kamnech topilo nebo topí) a dále zamknout všechny vstupní dveře objektu. Host odpovídá za škodu na zařízení objektu, pokud došlo k jeho ztrátě či poškození v případě, že objekt nebyl hostem řádně uzamčen. Zcela zakázáno je používání elektrických spotřebičů, které produkují teplo a můžou být příčinou požáru (tj. např. vlastní rychlovarné konvice, ponorné ohřívače, přímotopy atd.). Rychlovarnou konvici v kuchyni vždy po použití umisťovat mimo základnu, a to vždy a pokaždé po celou dobu pobytu. (náhradní rychlovarná konvice je umístěna ve spodní skříňce vpravo v kuchyňské lince)
 
9.
Host odpovídá za poškození či ztrátu vybavení v objektu , ke kterému  došlo v průběhu jeho pobytu a je povinen způsobenou škodu uhradit ubytovateli.
V objektu mohou být ubytovány pouze osoby které nejsou postiženy závažnými infekčními nemocemi, v karanténě a pod vlivem alkoholu, omamných a psychotropních látek.
Z bezpečnostních důvodů není dovoleno ponechávat děti do 10 let v objektu bez dozoru osoby starší 18 let. Hosté nejsou oprávněni vodit do objektu neubytované osoby, zvířata a umožnit komukoli vstup do objektu, či nechat jakoukoli neubytovanou osobu přespat či stanovat na pozemku. Stanování na pozemku je zakázáno . Výjimku tvoří známí, kteří za nimi přijdou na krátkodobou  návštěvu bez pobytu přes noc .
Ve všech prostorách objektu je přísně zakázáno kouření a používání otevřeného ohně!
Při porušení zákazu kouření v objetu budou účtovány náklady na vyprání závěsů a případně dalšího vybavení pokojů které bude cítit kouřem .V případě , že jste kuřáci místo k tomu určené je u pergoly kde je i popelník.  Nedopalky odkládejte výhradně do něj , sbírání a dohledávání a úklid  nedopalků po pozemku je služba zpoplatněná částkou 500,- Kč. To se týká i jakéhokoli odpadu , který je určen na vyhrazená místa.
Je zakázáno  používat vlastní elektrické spotřebiče s výjimkou těch, které slouží k osobní hygieně, tj. holicích strojků, vysoušečů vlasů a podobně.

10.
K dispozici je gril (dřevěné uhlí není součástí a je nutno si přivézt vlastní). Gril je nutno nechat řádně vyhasnout a teprve potom jej uklízet do boudy (prosíme o důslednou kontrolu, aby v grilu nebylo při úklidu ještě žhavé uhlí). Grilování je povoleno pouze na trávě, a to proto aby nedošlo ke znečištění kamenné dlažby tukem z grilování. V případě nutnosti čistit kamennou dlažbu od oleje bude toto účtováno dle časové náročnosti .
Host je povinen udržovat  ve vnitřních i venkovních prostorách pořádek a  odpadky shromažďovat  na místě k tomu určeném, což je u boudy nad hájenkou.

11.
V době od 22:00 do 7:00 hodin je host povinen dodržovat noční klid.
PŘÍSNÝ ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ JAKÉKOLI PYROTECHNIKY!!!! 
PŘÍSNÝ ZÁKAZ HLASITÉ REPRODUKOVANÉ HUDBY NEBO HLASITÝCH PROJEVŮ, KTERÉ SE NESLUČUJÍ SPOBYTEM V CHRÁNĚNÉ KRAJINNÉ OBLASTI NP ŠUMAVA.

12.
Jako pronajímatelé si vyhrazujeme právo okamžitě zrušit, ukončit nebo neposkytnout a to i uhrazený pobyt   v případě, že:
Na pobyt nastoupí počet osob přesahující buď celkovou kapacitu objektu, nebo vyšší počet osob, než byl nahlášen a toto nebylo předem domluveno nebo jestliže na ubytování nastoupí zjevně osoby které neodpovídají počtu a složení tak jak bylo avizováno, domluveno a potvrzeno v ubytovací  smlouvě. Například místo rodin s dětmi nastoupí parta mladých osob apod.
Dále si vyhrazujeme právu neumožnit pobyt, jestliže je zřejmé, že ubytovaní mají úmysl nastoupit pobyt s jakýmkoli zvířetem.Dále si vyhrazujeme právu neumožnit pobyt jestliže je evidentní ,že na pobyt nastupují jiné osoby nebo skladba osob , než které jsou vyspecifikovány v ubytovací smlouvě ( např místo rodin s dětmi projede parta lidí apod. )
Dojde ke svévolnému zvýšení nebo výměně osob během doby pobytu (bez vědomí ubytovatele).
Dojde k porušení zákazu kouření a používání otevřeného ohně uvnitř objektu nebo zjištění používání vlastních přímotopů nebo jakýchkoli zdrojů tepla.
Ubytovatel zjistí pobyt jakéhokoliv domácího zvířete byť i malého taj je   oprávněn doúčtovat částku 500 Kč za každý den ( i započatý) pobytu každého jednotlivého zvířete .
Klient nastoupí na pobyt pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných nebo psychotropních látek.Bude nutno volat policii ČR pro nevhodné chování v objektu a jeho okolí nebo v NP Šumava   
Ve všech případech nevzniká právo na vrácení jakýchkoli plateb.

13.
Před nástupem na pobyt je společně s doplatkem hrazena také kauce  na osobu.  Kauce se vrací po odečtení poplatků, služeb ,režie a případných škod po ukončen pobytu do 3 pracovních dnů na účet z kterého byla uhrazena.
Bude-li vzniklá škoda nebo režie na ubytování nebo obě tyto varianty dohromady vyšší než uhrazená kauce, je host povinen tento rozdíl ubytovateli uhradit do 3 pracovních dnů od výzvy, a to ihned při ukončení pobytu nebo v případě, že škoda je zjištěna po odjezdu tak na bankovní účet ubytovatele. Drobné nehody typu rozbité skleničky, talíře nebo hrnečku strhávány samozřejmě nebudou.

14.
Hájenka je předána ubytovatelem vždy uklizená ve stavu způsobilém k řádnému užívání s čistým povlečením na pokojích dle počtu nahlášených osob a uklizenou kuchyní a čistým nádobím. Případné závady, poruchy, reklamace či poškození vybavení i objektu je nutné ohlásit ubytovateli bez prodlení, aby bylo možné sjednat nápravu v dostatečném časovém předstihu před příjezdem nových klientů nebo ideálně ihned v průběhu vašeho pobytu.
Výměny žárovek je povinen ubytovaný provádět sám a jsou k dispozici v kuchyňské lince.
Host je povinen udržovat pořádek a čistotu ve všech prostorách i okolí. Po odjezdu je prováděn úklid celého objektu mimo kuchyně. Kuchyň je povinen ubytovaný předat s umytým nádobím a ve stavu v jakém byla na začátku ubytování. V případě, že kuchyň bude vyžadovat úklid, popřípadě mytí nádobí, bude za toto účtována částka 500 Kč, která bude stržena z kauce. Během pobytu je nutné  dbát na  ochranu vybavení a zařízení objektu proti poškození, zejména pak postele a sedací soupravu proti mechanickému poškození skákáním a znečištěním dětmi.

15.
Bez výslovného souhlasu ubytovatele není možné provádět změny v prostorách objektu (stěhování nábytku, přemisťování vybavení apod.).
Pokud dojde ke škodě takového rozsahu, že bude objekt vyřazen z provozu, je zákazník povinen mimo jiné za dobu prováděných oprav uhradit i ušlý zisk majiteli podle platného ceníku za dané období.
Provozovatel si tímto vyhrazuje právo vstoupit do objektu během pobytu hostů za účelem kontroly dodržování podmínek.

16.
V hájence a objektu nejsou povolená domácí zvířata, a to ani malá nebo drobná.

17.
Kola a lyže si uschovejte nejlépe v lyžárně a kolárně uvnitř objektu. Pamatujte, že jste sice na konci světa, ale i zde může dojít ke krádeži.
V kolárně je k dispozici kompresor s tlakoměrem, po použití jej ukliďte zase na své místo.

18.
Upozorňujeme, že všechny postele v hájence jsou dimenzovány výrobcem na zatížení 120 kg.

19.
Venkovní ohniště je trvale k dispozici, ale je zakázáno rozdělávat větší ohně, a to zvláště v letním období a obdobích sucha (po parku jezdí ochranáři a při zjištění většího ohně může být udělena pokuta).
V případě, že fouká silnější vítr je zakázáno rozdělávat oheň ve venkovním ohništi z důvodu případného požáru. Při odchodu a skončení topení je nutno ohniště nechat dohořet a zalít důsledně vodou, aby nedošlo v noci k rozfoukání žhavých uhlíků a následně k požáru objektu.
Gril po použití přiklopte víkem a nechte vyhasnout a pak schovejte pod pergolu ,ale minimálně 0,5 m od hořlavých materiálů .

20.
V objektu v přízemí v prostoru u kamen  , na chodbě a dále v patře jsou hasicí přístroje a neváhejte je v případě potřeby použít.

21.
V průběhu pobytu může správce hájenky nebo majitel přijet sekat trávu nebo provést opravu, kterou ubytovaný hlásil jako závadu, a to v čase od 9:00 do 17:00 hod nebo po dohodě s ubytovanými i v jiný čas. O tomto včas vyrozumí ubytovaného.

22.
Pojištění pobytu.Ubytovatel má sjednáno pojištění  u pojišťovny Allianz na rizika spojená s ubytovacími službami  a případné škodní události budou posuzovány  pracovníky pojišťovny Allkianz .
Objednaný pobyt využívají klienti na vlastní nebezpečí. Za úrazy, poškození i zničení majetku (odpovědnost za škody způsobené na zdraví a majetku třetí osobě), za odcizení zavazadel po dobu  pobytu, stejně jako za škody (předčasné ukončení pobytu) způsobené přírodními živly (mráz, sníh, led, voda, vítr apod.) či katastrofami a za škody s těmito událostmi neodpovídáme.  Doporučujeme Vám  sjednání vlastního zdravotního a úrazového  pojištění dle vašich rizik popřípadě i pojištění storna pobytu   a zvlášťě  uzavřít pojištění jízdních  kol .  Kola je možno uschovat v kolárně uvnitř objektu ( kolárna je za vstupnímu dveřmi ) popřípadě ve venkovní boudě .

23.
Odpadky z objektu: Pod kuchyňskou linkou jsou dva odpadkové koše a kýbl na sklo – třídí se plasty, směsný odpad (vše ostatní) a sklo. Pytle do košů jsou v kuchyňské lince pod dřezem. Plné pytle vyneste do kontejneru, které jsou vedle boudy a sklo do nádoby, která je také vedle boudy a biologický odpad a popel z kamen do kompostéru, který je za plotem za boudou (zde pouze biologicky rozložitelný odpad).

24.
Co budete mít na pokojích při nástupu na pobyt a je v ceně ubytování:
Vybavení koupelny a WC: 1x toaletní papír a ručník na osobu a týden. Nádobka s tekutým mýdlem na ruce na umyvadle, sprchový gel se nedává (každý používá svůj individuální).
Na pokoji pytlík v odpadkovém koši a čisté povlečení v pokojích .

25.
Voda je z 40metrového skalního vrtu. Voda je pitná ,kojenecká (viz atest na nástěnce v chodbě) a je zdarma.
Na výstupu je umístěna UV lampa jako 100 % jistota, že voda je zbavena jakýchkoli choroboplodných zárodků. Voda z vrtu má vlastnosti kojenecké vody je  možno ji bez obav pít a podávat dětem.

26.
Upozorňujeme, že jste uprostřed lesů v hájence v přímém kontaktu s přírodou a je možné, že když necháváte otevřené okno může se dovnitř dostat nezvaný host v podobě myšky nebo pavouka nebo jiné lesní zvířátko. V kuchyňské lince dole pod dřezem v uzavřené krabičce   jsou k dispozici pastičky na myši k případnému použití. Proti komárům je v každém pokoji sít a doporučujeme v letním období vzít sebou repelent.

27.
Zákaz ponechávat jakékoli hořlavé předměty ve vzdálenosti bližší než 20 cm od elektrických přímotopů v objektu a zákaz sušení prádla na elektrických přímotopech. Zákaz nechávat sušit prádlo nad rozpálenými kamny ve společenské místnosti a opustit objekt nebo jít spát . Vždy odklidit ( nikdy nespoléhejte , že to na rozpálená kamna po vašem odchodu nespadne)

28.
Při topení v horkovzdušných kamnech ve společenské místnosti nenechávat v dosahu 0,5 m žádné hořlavé předměty nebo nádoby se dřevem a když opouštíte objekt nebo na noc nenechávajte ani nic sušit nad rozpálenými kamny,  ale tyto věci ze sušáku sundávejte vedle . Popel z kamen patří do kompostéru za boudou nad hájenkou (pouze studený popel).V případě že je popel horký raději jej ponechte v kamnech , uklidíme jej . V žádném případě jej nesypte do pytlů a to ani studený .

29.
V zimních měsících je možno vytápět  pouze pokoje a jídelnu se společenskou místností. Na chodbách hájenky se netopí. Ve společenské místnosti a kuchyni je kamenná podlaha z mramorové dlažby a doporučujeme si v zimních měsících přivézt teplejší přezutí . Při příjezdu v chladnějším počasím a také v zimním období počítejte s cca 1 hodinovou prodlevou než se vytopí společenská místnost a pokoje  , pakliže nastupujete po jiných hostech je objekt již vytopen.Ve společenské místnosti je efektivnější zatopit si v krbových kamnech  a přímotopy použít pouze jako doplňkové topení, ale samozřejmě záleží pouze na Vás jaký způsob topení zvolíte.

30.
Ubytovatel neručí za problémy a potíže způsobené po dobu pobytu tzv. ,,vyšší mocí“ a nevzniká za těchto podmínek nárok na slevy nebo vrácení peněz za pobyt.

31.
V objektu je k dispozici v kuchyni cukr, sůl a základní koření + 2-utěrky. Doporučujeme si vzít svoje koření které preferujete a případně i cukr. V kuchyni někdo nechává po skončení pobytu potraviny, které nespotřeboval (zbytky koření, cukr, brambůrky, oříšky atd.) pro další návštěvníky, což vítáme a vše co v kuchyni najdete je Vám také k dispozici. Nenechávejte však jakékoli načaté potraviny, které podléhají v řádech dnů zkáze

32.
Ubytovaným je doporučeno vzít si sebou na pobyt v letních měsících repelent a přípravky na ochranu proti komárům.

33.
Ubytovaný si v zimních měsících   odklízení sněhu zajišťuje svépomocí  což je  úpravu chodníků kolem hájenky , schodů  a shrnutí sněhu na parkovišti  a to tak tak aby byl zajištěn průchod do hájenky  a možnost parkování na přilehlém parkovišti ( lopata a hrablo jsou v kůlně) .!!!JE PŘÍSNÝ ZÁKAZ SOLENÍ CEST KOLEM HÁJENKY  !!! (solí dochází k destrukcí spár mezi kameny) .

34.
V hájence je WIFI  bez omezení dat a ubytovaným zdarma . Maximální rychlost připojení je 10/4 MB ,ale reálné připojení se pohybuje v průměru kolem 5-8 MB na downloadu a 2-3 MB na uploadu . Nejsilnější signál je ve společenské místnosti a kuchyni  a dosah je i do horniho pokoje nad kuchyní . U ostatních pokojů  je signál kolísavý , proto doporučujeme se připojovat k WIFI ve společenské místnosti a kuchyni  . Při vytížení routeru více účastníky rychlost samozřejmě klesá , proto se nedoporučeje router zatížit stahováním filmů popřípadě sledováním televize  , omezili by jste tím ostatní účastníky, kteří internet využívají pro běžné aktivity .
V případě že WIFI nebude z jakéhokoli důvodu funkční nebo bude dočasně pomalá ,nelze toto uplatňovat jako reklamaci , jste opravdu v srdci Šumavy a mohou zde být častější výpadky, než na které jste  zvyklí  . Pakliže jste na připojení závislí pracovně nebo z jiného důvodu doporučujeme mít vždy zajištěný náhradní způsob připojení  ( data v telefonech , svůj modem atd)  HESLO K PŘIPOJENÍ JE NA NÁSTĚNCE NA CHODBĚ .  V místě je telefonní i LTE 4G signál všech operátorů .

35.
V kolárně jsou dvě kola která jsou návštěvníkům k dispozici .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HÁJENKA NENÍ VHODNÁ PRO OSLAVY, SVATBY, PARTY, ROZLUČKY SE SVOBODOU A PODOBNÉ AKCE. Nacházíte se v krásné, a ještě civilizací méně dotčené části naší země a užijte si zde ticho, klid a čerpejte nové síly. Věříme, že pravidla chování v objektu jsou standardní a nepožadujeme nic výjimečného.

V případě, že s ubytovacími podmínkami- ubytovacím řádem souhlasíte a respektujete jej, rádi Vás v hájence uvítáme ????.

Ubytovací podmínky-ubytovací řád , je trvale zveřejněn spolu se vzorem ubytovací smlouvy na našich domovských stránkách .

Tyto ubytovací podmínky -ubytovací řád  je součástí smlouvy o ubytování .
www.ubytovani-sumava-stozec.cz.  V případě, že se dostanou  do rozporu ubytovací podmínky- ubytovací řád  , který vám byl zaslán společně se smlouvou k ubytování s ubytovacími podmínkami-ubytovacím řádem, který je  zveřejněn na našich stránkách popřípadě partnerských webech platí ustanovení v ubytovacích  podmínkách – ubytovacím řádu   ,který byl zaslán společně s ubytovací smlouvou na váš e mail .